TM2-3021.5-S-SN M2 stylus with 3.0mm silicon nitride ball and stainless steel stem, 20.0mm long.
TM2-3021.5-S-SN
M2 stylus with 3.0 mm diameter silicon nitride ball and stainless steel stem and base. Stem diameter is 1.5 mm. Base diameter is 3.0 mm. Stylus length to ball center is 20.0 mm. Stylus weight is 0.41 gram.